polardistans2013_2

Grzegorz Linda – mushergrzesiek1

Człowiek przygody, survivalowiec, właściciel firmy “Łowcy Przygód” i Schroniska w Porzeczu. Zaczynał jako harcerz na rajdach, obozach i kursach zdobywając pierwsze uprawnienia instruktorskie oraz doświadczenia dydaktyczne. Pracował jako wychowawca i kierownik trudnej młodzieży. W 1991 roku był pomysłodawcą i współzałożycielem Klubu Turystyki Niekonwencjonalnej “Łowcy Przygód”.

Grzegorz stara się zarażać innych swoją pasją oraz nieustannym dokonywaniem kolejnych odkryć. Zdobył uprawnienia nurkowe, jest Ratownikiem WOPR, Instruktorem Samoobrony, Jazdy Konnej i Wspinaczki, skakał na bungee, latał na paralotni, nurkował na rafie koralowej, był za Kołem Podbiegunowym i na Saharze, zdobył Mount Blanc, wspinał się na Kalymnos, jeździ konno, psim zaprzęgiem i na snowboardzie.

Psy zaprzęgowe stały się w jego życiu kolejnym etapem, i wielką pasją. Założył w Porzeczu “Zimowy Wyraj”, hodowlę Siberian Husky. Jako licencjonowany zawodnik startuje sporadycznie w zawodach sprinterskich, przede wszystkim jednak trenuje psy do wyścigów na średnich i długich dystansach. W 2010 roku jako pierwszy Polak w historii ukończył najbardziej znany w Europie długodystansowy wyścig psów rasowych – POLARDISTANS w czasie 22godz. 23 min..

Od tego czasu zdobył uprawnienia Instruktora Sportu i jako jedna z pięciu osób w Polsce tytuł Trenera dyscypliny Wyścigi Psich Zaprzęgów.

Pasjonują go wielodniowe wędrówki z psami w śnieżnych rejonach odległych od cywilizacji. Tam znajduje wszystko, czego od dawna już brakuje ludziom zamkniętym hermetycznie w cywilizacji: ciszę wielkich, śnieżnych przestrzeni, żywioły obojętne na losy człowieka, wreszcie wspólny los z Siberian Husky, psami, które mimo podporządkowania, zachowały ogromnie dużo cech pierwotnych. Tam nabiera sił, tam się odtwarza, by po powrocie przekazywać swoje emocje i stany ducha ludziom, z którymi na co dzień pracuje.

red. P. Bernabiuk

 

Daria Grzybowska – handlerDaria-handler

Od kilku lat pracuje w Leśnym Schronisku „Łowców Przygód” i pomaga w prowadzeniu naszej hodowli. Bierze udział w zawodach psich zaprzęgów również jako musher (w tym roku już z licencją PZPZ).

Daria najbardziej dba o łakocie dla psiaków i smaczne posiłki, a wieczorem większość jej łóżka zajmuje Vixen i Akutsima. Aż dziwne, że do tej pory jeszcze nie spała na podłodze. :-)
Oprócz sportu zaprzęgowego interesuje sie przetrwaniem w ekstremalnych warunkach, jest instruktorem i pasjonatką jazdy konnej, płetwonurkiem, kierownikiem placówki wypoczynku dla dzieci i młodzieży, operatorem ściany wspinaczkowej i członkiem Klubu Turystyki Niekonwencjonalnej „Łowcy Przygód”

Razem z nami wyruszy na POLARDISTANS, żeby dbać o psiaki i pomóc na miejscu w przygotowaniu sprzętu.

 

 

Patryk Nagórski – handlerPatryk-handler

Od kilku już lat pracuje w Leśnym Schronisku „Łowców Przygód” i pomaga w prowadzeniu naszej hodowli. Bierze udział w zawodach psich zaprzęgów również jako musher.

Patryk bardzo dużo czasu spędza z psami, pilnując żeby się nie kłóciły na podwórku, żeby za bardzo nie schudły lub nie przytyły,… itd. :-) To on dba o cały nasz sprzęt zaprzęgowy, stara się go naprawiać i utrzymywać w jak najlepszym stanie.

Oprócz sportu zaprzęgowego jest również wychowawcą dzieci i młodzieży, operatorem ściany wspinaczkowej, harcerzem, kilkukrotnym zdobywcą tytułu „Harpagana”, miłośnikiem górskich wędrówek i survivalu, zapalonym rowerzystą, członkiem Klubu Turystyki Niekonwencjonalnej „Łowcy Przygód” oraz… niezłym kucharzem.

Patryk pomoże nam we wszystkim do czasu wyjazdu, a potem trzymając kciuki zaopiekuje się resztą naszych psiaków w Porzeczu.